Сега е точно Чет Апр 02, 2015 11:38 am


 • Форум
  Теми
  Мислења
  Последно мислење
 • Добредојдовте


  Почитувани посетители, Добредојдовте на форумот за здравје и убавина. Ви овозможуваме дружење, размена на мислења, сознанија и искуства што ги имате во врска со понудените теми. Можете да дискутирате за многу теми во врска со здравјето, здрава храна, исхрана, теми за убавина и животен стил. Слободно можете да поставувате прашања и да давате одговори, мислења, коментари и да предлагате теми. Ви пожелуваме пријатни моменти со нашиот ФОРУМ ЗДРАВЈЕ-УБАВИНА. ТИМ ЗА ЗДРАВЈЕ, УБАВИНА И УСПЕХ.www.zdravje-ubavina.9f.com
  5 Теми
  7 Мислења
  Саб Мар 09, 2013 3:28 pm
  Admin Zdravje Ubavina Uspeh - informativen list (arhiva na izdanija)
 • 17 Теми
  18 Мислења
  Нед Окт 26, 2014 6:36 pm
  Admin stresot vo svetski razmeri
 • 1 Теми
  1 Мислења
  Пон Апр 04, 2011 6:53 pm
  Admin За Вас одговара дипл. психолог Елена Ангеловска
 • Имунитет


  Имунитетот претставува одбрамбена способност на организмот да се бори од нападите на микроорганизмите (бактерии, вируси, разни паразити и габички), нивните токсини и клетки од туморно ткиво. Се смета дека лошата исхрана е најосновната причина за нарушување на имунитетот кај здрав организам.
  3 Теми
  3 Мислења
  Чет Јан 15, 2015 4:10 pm
  Admin Deca i probiotici
 • 1 Теми
  5 Мислења
  Сре Мар 25, 2015 7:53 am
  Fatia Сакам да ослабам. Кажете ми дали да се доверам на ова?
 • 0 Теми
  0 Мислења
 • 0 Теми
  0 Мислења
 • 1 Теми
  1 Мислења
  Чет Мар 18, 2010 12:00 pm
  bube Кламатската алга во прехрана на децата
 • 1 Теми
  1 Мислења
  Сре Јун 26, 2013 5:04 am
  Admin Предавање на тема „Нарушувања на здравјето како последица на современ начин на живеење и како да се заштитиме“
 • 1 Теми
  1 Мислења
  Нед Јан 04, 2015 1:08 am
  Admin Najbolji način za opskrbljivanje organizma nutrijentima
 • 3 Теми
  3 Мислења
  Пет Јун 01, 2012 8:30 pm
  angelovska elena Освестување за универзалната/лична моќ или залуден обид?
 • Кламатски сино-зелени АФА алги


  Богат извор на разни нутриенти - витамини, минерали во трагови, протеини, масни киселини, хлорофил, ензими, неуропептиди, каротеноиди. Тие имаат единствен амино-киселински состав кој одговара на потребите на човекот. АФА алгите ги надополнуваат потребните материи што не се внесуваат доволно со храната. Тие помагаат при воспоставување БАЛАНС и ХАРМОНИЈА во организмот.
  5 Теми
  6 Мислења
  Вто Јан 03, 2012 12:52 pm
  Admin Што покажуваат клиничките студии?
 • Ginkgo Biloba


  Во традиционалната медицина Ginkgo се користи за третирање на циркулаторните пореметувања и за зајакнување на меморијата. Го подобрува мислењето и учењето.
  1 Теми
  1 Мислења
  Пет Јан 08, 2010 9:27 am
  bube Super antioxidant + piknogenol+Ginkgo Biloba+......
 • Spirulina


  Спирулината е неверојатен извор на храна, која се користи низ историјата од многу човечки култури. Дава повеќе енергија, ја зголемува отпорностa на организмот, работоспособноста, учењето, издржливоста, добра е за време на мензис, во тек на бременост, помага и при слабеење.
  1 Теми
  1 Мислења
  Пет Апр 24, 2009 12:51 pm
  bube (Зелена енергија)= природна спирулина со афа алги (комбинација)
 • 1 Теми
  1 Мислења
  Пет Јан 08, 2010 9:13 am
  bube Lighten up - izvor na sibirski ЖЕН ШЕН,priroden koenzim Q10, masni kiselini jaglehidrati masti, proteini...
 • 2 Теми
  2 Мислења
  Пет Јан 08, 2010 9:35 am
  bube зачини како лек....
 • 1 Теми
  2 Мислења
  Сре Јун 18, 2008 3:00 pm
  Aries reishi za sto
 • 0 Теми
  0 Мислења
 • 0 Теми
  0 Мислења
 • 0 Теми
  0 Мислења
 • 4 Теми
  4 Мислења
  Чет Јан 08, 2015 2:23 pm
  Admin Alge za dug život (2)
 • 2 Теми
  2 Мислења
  Нед Jул 27, 2014 1:16 pm
  Admin Zašto kozje mlijeko?
 • Coenzyme Q10


  CoQ10 природно се создава во секоја клетка во организмот. Има важна улога во произведување енергија во митохондриите - дел од клетката што е одговорен за создавање на енергија. Има поволно дејство при:- Проблеми со срцето- Мигрена- Намалување на телесна тежина- Проблеми со гингивите- Проблеми со бубрезите- Паркинсонова болест
  1 Теми
  1 Мислења
  Нед Мар 08, 2015 12:14 pm
  Admin Koenzim Q10 (CoQ10) za srce i bolji metabolizam
 • Pycnogenol


  Pycnogenol претставува екстракт од медитерански бор, содржи концентрирани активни биофлавоноиди, кои ги стимулираат клетките да ја удвојат нивната антиоксидантна моќ и ги лови слободните радикали во крвната циркулација. Ги штити крвните садови и срцето од создавање на тромби, често предизвикани од пушењето. Pycnogenol ја подобрува циркулацијата на нозете, стапалата и погоден е за ладни раце. Поволно дејствува на микроциркулацијата, ја штити кожата од штетните UV зраци и го подобрува тенот.
  1 Теми
  1 Мислења
  Пет Апр 24, 2009 12:50 pm
  bube Пикногенол
 • Colostrum


  Колострумот е прво мајчино млеко, како суплемент добиен од крави. Содржи висока концентрација на имуноглобулини и посебно е важен за лица со ослабен имунитет.
  1 Теми
  1 Мислења
  Вто Апр 21, 2009 3:04 pm
  bube Aqua Source KOLOSTRUM (усовршена формула)
 • 0 Теми
  0 Мислења
 • 1 Теми
  2 Мислења
  Сре Фед 04, 2009 8:05 pm
  ana84 da ne se preteruva so vitaminite
 • 1 Теми
  1 Мислења
  Сре Апр 22, 2009 10:20 pm
  bube Aqua Source
 • 0 Теми
  0 Мислења
 • 0 Теми
  0 Мислења
 • 0 Теми
  0 Мислења
 • 1 Теми
  1 Мислења
  Сре Апр 22, 2009 10:26 pm
  bube ФЕА во АФА алгите
 • 1 Теми
  3 Мислења
  Пет Aвг 27, 2010 3:16 am
  loretaa opaganje na kosata
 • 0 Теми
  0 Мислења
 • 0 Теми
  0 Мислења
 • Пушење


  Зошто пушите, што мислите за пушењето?
  2 Теми
  4 Мислења
  Чет Мај 16, 2013 3:31 pm
  katerinaа pusenjeto e stetno
 • Конзумирање кафе


  Дали пиете кафе? Колку често пиете кафе? Зошто?
  1 Теми
  1 Мислења
  Пет Јун 27, 2008 5:15 pm
  aleksandra Aleksandra Andonovska
 • 0 Теми
  0 Мислења
 • 1 Теми
  1 Мислења
  Пон Окт 13, 2014 3:02 am
  Admin Kiseli kupus zdravlje i tradicija
 • 0 Теми
  0 Мислења
 • 1 Теми
  1 Мислења
  Нед Јан 04, 2015 12:55 am
  Admin Čovjeku su potrebni proteini iz biljaka
 • 0 Теми
  0 Мислења
 • 5 Теми
  21 Мислења
  Пет Мар 27, 2015 10:04 am
  oleminna Проблем со слабеењето. Ве молиме помогнете!
 • 2 Теми
  2 Мислења
  Пон Окт 13, 2014 2:57 am
  Admin Kako se kiseli kupus
 • Книги


  Дали и колку читате книги за здравје?
  1 Теми
  1 Мислења
  Сре Jул 02, 2008 7:12 pm
  aleksandra knigata najdobar prijatel
 • Списанија


  Кои списанија за здравје и убавина најмногу ги читате и зошто? Домашни и странски изданија.
  0 Теми
  0 Мислења
 • 2 Теми
  2 Мислења
  Сре Апр 22, 2009 10:17 pm
  bube За здравје и убавина на жените
 • 2 Теми
  2 Мислења
  Сре Ное 03, 2010 10:24 am
  Sunshine Свежа и природна маска од компир, мед, квасец, краставица, киви или банана
 • 0 Теми
  0 Мислења
 • 0 Теми
  0 Мислења
 • 0 Теми
  0 Мислења
 • 1 Теми
  1 Мислења
  Нед Дек 30, 2012 5:43 pm
  Admin Негативни мисли на луѓето - опасност за аурата на Земјата
 • Планинарење


  Омилени места за планинарење - во Македонија и други места
  0 Теми
  0 Мислења
 • 1 Теми
  1 Мислења
  Пон Фед 23, 2009 6:43 pm
  margarita VASI MISLENJA, KRITIKI I POFALBI
 • Успех


  Што претставува успех? Која е формулата за успех?
  3 Теми
  13 Мислења
  Нед Ное 23, 2008 7:28 pm
  aleksandra kako do rabota
 • 1 Теми
  1 Мислења
  Пет Окт 03, 2014 7:36 pm
  Admin Линкови за избор на места и дестинации за одмор и патувања
 • 7 Теми
  7 Мислења
  Саб Окт 04, 2014 9:49 am
  Admin Macedonia Timeless Capital Skopje 2014
 • 2 Теми
  2 Мислења
  Нед Jул 27, 2014 1:13 pm
  Admin Боите на ѕидовите во домот влијаат на вашето расположение
 • 4 Теми
  4 Мислења
  Вто Јан 07, 2014 4:18 pm
  Admin TIBETANSKE VEŽBE TIBETAN EXERCISES
 • 0 Теми
  0 Мислења
 • 4 Теми
  4 Мислења
  Пет Јан 08, 2010 8:49 am
  bube MANUKA prirodna KOZMETIKA- zdrava kozmetika
 • 1 Теми
  1 Мислења
  Саб Апр 25, 2009 2:53 pm
  bube КОРИСНИЦИ ИСКУСТВА
 • Аквасорс производи


  Светлана Стајиќ & Елизабета Стајиќ, AquaSource независнi дистрибутери, AquaSource консултанти за здравје, убавина и маркетинг моб.: 070 918 415, , 070 918 448, 075 522 181, 075 753 057, http://akvasors.weebly.com/
  3 Теми
  3 Мислења
  Вто Јан 03, 2012 12:44 pm
  Admin  Во кои случаи е добро да се зема АФА?
 • 1 Теми
  1 Мислења
  Вто Јун 26, 2012 5:40 pm
  bube Здравjе без антибиотици
Кој е он-лајн?

In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост
Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 17 во Пет Сеп 24, 2010 12:23 am

Регистрирани членови: Никој


No users have a birthday today
No users are having a birthday in the upcoming 7 days

Legend :   [ Администратор ]   [ Модератор ]

Нашите членови се испратиле точно 143 мислења

Постојат b>68 регистрирани членови

Најновиот регистриран член е Fatia


 • Нови мислењаНови мислења
 • Нема нови мислењаНема нови мислења
 • Форумот е заклученФорумот е заклучен